Obklad imitácie tehly- nápad na dokončenie stien

16.01.2019

Všade však môžeme odhaliť prírodné tehly doma. Našťastie sa na trhu objavila zaujímavá alternatíva tradičných tehál, a to konkrétne obklady imitácie tehly.

 

Keď moderný dizajn ide ruka v ruke s prírodou

             

Dekoratívne tehlové obklady dokonale odrážajú najdôležitejšie vlastnosti prirodzeného prototypu. Sú ideálnym riešením na zvýraznenie vybraných stien, výkopov, stĺpov a krbov. Obklady napodobňujúce tehly pôsobivo zodpovedajú požiadavkám moderných izieb, pretože sú kompromisom medzi jedinečnou krásou prírody a moderným dizajnom. Vďaka nim sme schopní vytvoriť módne usporiadanie, ktoré harmonicky harmonizuje so šľachetnosťou kameňa.

 

Dekoratívne tehly na stenu v niekoľkých verziách

 

Tehla na stene môže byť vyrobená z rôznych druhov kameňa. Považujeme prírodný kameň za najtrvanlivejšií a najsofistikovanejší, ktorý sa dá ľahko prispôsobiť akémukoľvek vnútornému usporiadaniu. Ďalšou skupinou, ktorá stojí za zmienku, je neprirodzený kameň, ktorému nemožno poprieť množstvo výhod. Neprirodzený dekoratívny kameň je predovšetkým lacnejší, takže väčšina ľudí počas rekonštrukcie sa rozhoduje práve pre neho. Dlaždice zo sadry alebo betónu dokonale napodobňujú prírodný kameň a sú dokonalé ako tepelná izolácia v miestnosti.

                        

Vďaka rôznorodosti tejto témy sme schopní vybrať produkt, ktorý najefektívnejšie vyhovuje našim očakávaniam. Rozhodujúc sa na dlaždice napodobňujúce tehly, ktoré sú vyrobené zo sadry, im môžeme dať akúkoľvek farbu. V prípade klinkerovych tehál získame najlepšiu imitáciu tehál, kde každý prvok bude zafarbený správnym spôsobom. Vďaka použitiu tohto typu dlaždíc dosahujeme dokonalý efekt. Tí, ktorí sa nezaujímajú o stavebné záležitosti, určite nebudú schopní rozpoznať, či ide o skutočnú tehlu alebo len s jej figurínou.

 

Kúpeľňa obklopená kameňovou sivou
 

Po takej dávke teórie je čas pre betóny a príklady dekoratívnych tehlových aplikácií na stene. Spočiatku si vezmeme kúpeľňu, ktorá kvôli svojej špecifickosti bude potrebovať dlaždice s nízkou nasiakavosťou. V tomto prípade je najlepšie dať na tehlové gresové dlaždice, ktoré dajú interiéru prírodné krásy, pri zachovaní vynikajúce vlastnosti tohto materiálu. Dlaždice Gres sú trvanlivé a príjemné na použitie, takže je možné ich použiť aj v usporiadaní priestorov sprchy alebo vo vani. Ďalšou otázkou je výber správnej farby. V dnešnej dobe je najviac módny a najčastejšie zvolený odtieň šedý. Hovorí o nadčasovom, ale modernom charaktere, hoci samozrejme (ako v každom prípade) ide o vkus a osobné preferencie.

 

Tehlová kuchyňa v tradičnej a modernej verzii
 

Vzhľadom k vysokým prevádzkovým parametrom, dlaždice napodobňujúce tehly z gres, dobre fungujú aj v kuchyni. Bez obáv môžeme ich použiť v umývacej zóne aj okolo horáka, kde sa dokážu dobre vyrovnať s účinkami vysokých teplôt a vodných pár. Veľkou výhodou tehlopodobných dlaždíc je aj ich všestrannosť, vďaka čomu dokonale zapadajú do tradičného charakteru kuchyne a jej modernej verzie. Ak je kuchyňa idylická, odtiene béžovej a hnedej budú vynikajúcou voľbou. Na moderné interiéry odporúčame verziu celkovo šedej, kde dominujú rovnaké odtiene šedej alebo podobných verzií.

 

Spálňa, obývacia izba a jedáleň v originálnom vydaní

               
 

Tehla na stene je univerzálne riešenie, ktoré je dokonale umiestnené v miestnostiach, ako je obývacia izba, jedáleň alebo dokonca spálňa. Tu je úplná sloboda pri výbere materiálu. Farba tehál, na druhej strane, závisí od toho, v akom štýle je miestnosť zdobená. Ak vo vašej obývacej izbe, jedálni a v spálni dominuje rustikálny akcent, Provence alebo Scandinavian vynikajúcou voľbou je biela alebo šedá tehla, ktorá dodá interiéru jasnosť. V podkrovnom byte je oveľa lepší kameň v teplejších farbách, ako je hnedá, béžová, medená farba.
Tehlové dlaždice sú veľmi pohodlné dokončovacie materiály vďaka jednoduchosti montáže, veľkosti a rozmanitosti z hľadiska vhodnej farby. Je dôležité sa rozhodnúť na takéto pozoruhodné riešenia nielen z dekoratívnych dôvodov, ale aj z praktických dôvodov. Trvanlivý a pevný povrch je zárukou spokojnosti už mnoho rokov. Svätý pokoj, bude vašim darčekom, ak si vyberiete dekoráciu imitácie tehly.

 

Pozrite si:

Obklady

Dekoračné obklady

Späť