FILTROVÉ VÝROBKY
Filtry
Cenové rozpätie
EUR
EUR
Hrúbka (mm)
Šírka (m)
Dĺžka (m)

Podložky pod podlahy

Podložky pod podlahy  

Podložky pod podlahy - online Merkury MarketPodložky pod podlahy je nenahraditeľný  materiál, ktorý musíme položiť medzi povrchom podlahy a zemou. Podložky pod podlahy ich úlohou je chrániť panely pred ich rýchlym zničením, chráni pred vlhkosťou a chráni pred rôznymi druhmi škôd. Okrem toho ide o tepelnú a akustickú izoláciu.

Bez ohľadu na zvolený základný náter je tiež dôležité použiť parotesnú fóliu na ochranu panelov proti vplyvu kondenzácie vzduchu a prenikaniu do panelov.

Ak je inštalované podlahové vykurovanie, treba tiež zvážiť, či podklad bude adekvátne viesť teplo.

Polyetylénová pena je dostupná v kotúčoch rôznych hrúbok. Bez ohľadu na hrúbku, ktorú si vyberiete, sa pena v priebehu času vyrovná, takže hladina podlahy sa zníži. Pena pod panelmi veľmi slabo potláča hluk a nedovolí prenikanie vzduchu. Výhodou je nízka cena.

Korkový základ podkladu je prírodný materiál, ktorý má výnimočne dobré akustické vlastnosti, ale aj dobrú tepelnú izoláciu. Je veľmi flexibilný a nestráca svoju hrúbku. Korok môže byť ľahko zlomený, čo môže negatívne ovplyvniť jeho dlhodobú životnosť. Ak sa však chceme chrániť pred takýmito rizikami, môžeme sa rozhodnúť pre kombináciu materiálov guma a korok t.j. korok vystužený gumovou zmesou.

Ekologické dosky sú z rozdrobeného a následne lisovaného dreva, k dispozícii v plátoch s hrúbkou 5-7 mm. Ako prírodný materiál, ale lacnejší ako korok, môže to byť dobrý kompromis medzi penou a korkom. Eko-dosky sa vyznačujú pomerne dobrou tepelnou a akustickou izoláciou. Bohužiaľ, majú a nevýhody – viac absorbujú vlhkosť, a počas montáže vzniká prach.

Polystyrénové pláty sa najčastejšie používajú na podlahách s podlahovým vykurovaním. Jeho povrch má špeciálne otvory, ktoré prenášajú teplo na panely. Samotný polystyrén je veľmi zlý vodič tepla, ale vyznačuje sa vysokou trvanlivosťou a poskytuje dobrú zvukovú izoláciu.

Polyetylénové penové pláty sú oveľa lepšie ako penové rolky. Zabezpečujú dostatočnú akustickú a dobrú tepelnú izoláciu. Prichádzajú v rôznych hrúbkach, zvyčajne od 3 do 8 mm.

V predajniach Merkury Market nájdete široký výber podložkiek pod podlahy vhodných pod akúkoľvek zvolenú podlahu.