FILTROVÉ VÝROBKY
Filtry
Cenové rozpätie
EUR
EUR
Dĺžka (mm)
Šírka (mm)
Farba
viac
Hĺbka (mm)
viac
Hrúbka (mm)
Materiál
Typ sortimentu
FAREBNÁ ŠKÁLA
V- špára
Kolekcia
viac

Podlahy a podlahové dosky

1    3  4  5    20
Laminátová podlaha 4V dub selena 8 Mm AC4 34077

Laminátová podlaha 4V dub selena 8 Mm AC4 34077...

7,99 EUR / m2 9,99 EUR / m2
Akcia
Laminátová podlaha dub palermo 8mm AC4 3501 G5

Laminátová podlaha dub palermo 8mm AC4 3501 G5

7,45 EUR / m2 7,49 EUR / m2
Akcia
Laminátová podlaha dub kréta 8mm AC4 2060 Room

Laminátová podlaha dub kréta 8mm AC4 2060 Room

6,49 EUR / m2 7,99 EUR / m2
Akcia
Vinylová Podlaha LVT Dub Bordeaux 073054 4,2mm-0,2mm

Vinylová Podlaha LVT Dub Bordeaux 073054 4,2mm-0,2mm

16,49 EUR / m2 17,49 EUR / m2
Akcia
Laminátová podlaha dub burgos 8 AC5 4V Elite

Laminátová podlaha dub burgos 8 AC5 4V Elite

10,99 EUR / m2 11,99 EUR / m2
Akcia
1    3  4  5    20

Vyberte si perfektné riešenie pre vás

Podlahy a podlahové dosky -online Merkury Market

Drevené podlahy

sú 100% produkt vyrobený z prírodného dreva, čo je dôvod, prečo sú často označované ako vrstvové dosky. Najbežnejšou variáciou drevenej podlahy je samozrejme trojvrstvová doska typu Barlinek. Kombinuje výhody prírodného dreva s jednoduchosťou montáže laminátových podláh bez nutnosti lepenia parkiet na zem. Dosky sú vyrobené z 2 nosných vrstiev usporiadaných priečne z mäkkého ihličnatého dreva a vrchnej opotrebiteľnej vrstvy z ušľachtilého dreva. Obvykle o hrúbke 3 mm, s lakovaným alebo olejovým povrchom. Vďaka svojej stabilnej konštrukcii sú trojvrstvové dosky k dispozícii v dĺžkach do 220 cm a šírke asi 20 cm.

Ďalšou skupinou drevených podláh sú dvojvrstvové dosky. Rovnako ako doska Barlinek ideálne pre podlahové vykurovanie vďaka svojej stabilnej vrstvenej konštrukcii. Eliminuje namáhanie dreva súvisiace so zmenami vlhkosti a teploty v miestnostiach. Na rozdiel od trojvrstvových dosiek majú dvojvrstvové dosky zvyčajne silnejšiu vonkajšiu vrstvu vyrobenú z ušľachtilého dreva s hrúbkov od 3,5 do 6 mm a tvrdú nosnú vrstvu z listnatého duba alebo buka alebo inej drevenej dyhy. Vďaka tomu spájajú stabilitu trojvrstvovej dosky s odolnosťou a väčšou podobnosťou k masívnej podlahe. Dvojvrstvové podlahy majú tradičný zámok na perodrážku a inštalujú sa pomocou lepidla.

Laminátové podlahy

sú výrobkami na báze dreva, ktoré pozostávajú z približne 80% dreva, zvyšné sú zložky umelého pôvodu. Sú založené na základnej doske HDF, ktorú pokrýva tlačený dekoratívny film a vrstvu proti opotrebovaniu zhora, tzv Overlay. Zospodu je základná doska pokrytá protitlakovou vrstvou, aby sa zabránilo deformácii. Vzorová štruktúra na podlahe je odtlačkom kovovej matrice do melamínovej živice. Získali veľkú obľubu vďaka jednoduchej a rýchlej montáži, vysokou odolnosťou voči opotrebovaniu a poškodeniu a relatívne nízkou cenou v porovnaní s drevenými podlahami. Laminátové podlahy sú vyrábané v hrúbkach od 6 mm do 14 mm. Dôležitá vec pri výbere  je vhodný výber dizajnu do interiéru, pretože vďaka svojej konštrukcii ich následné použitie nie je možné. Podlahy sú testované systémom Taber a údaj o pohybe špecialneho disku po podlahe, na ktorej vzniknú viditeľné trvalé poškodenia povrchovej vrstvy umožňuje určiť triedu podlahy. Medzi najmenej odolnú patrí trieda AC3/31 s poškodením po 2000 otáčkach a preto są odporúčajú do spálni. Odolnejšia podlaha je trieda AC4/32 s min. 4000 otáčkami a preto sú vhodné do obývacích izieb, jedálni, kuchýň a detskej izby. Najodolnejšie podlahy sú triedy AC5/33 s pevnosťou nad 6000 otáčok a sú odporúčané do chodieb, hál a kancelárii.

Dôležitým aspektom v prospech laminátovej podlahy je tiež možnosť inštalácie na podlahové vykurovanie, pre takéto riešenie sa odporúčajú podlahy s hrúbkou 8 až 10 mm s použitím profesionálnej podložky, napr. Caesar Thermo Max +. Pri inčtálaci ana podlahové kúrenie treba dodržiavať včetky zásady určené výrobcami ako napríklad maximálnu prípustnú teplotu vykurovania podlahy.

Vinylové podlahy LVT

Vinylové LVT najväčšou výhodou je odolnosť proti vlhkosti, aby sa dali použiť v každej miestnosti nášho domova, dokonca aj v kuchyni alebo kúpeľni. Ide o vynikajúcu alternatívu ku keramickej dlažbe a zároveň sú teplé na dotyk, sú ideálne pre podlahové kúrenie a vďaka spojeniu na "click" są ľahko a rýchlo inštalujú.

Pri výbere vinylovej podlahy, dbajte na hrúbku stierateľnej vrstvy. V domácnosti stačí hrúbka 0,2 mm, v izbách s vyššou prevádzkou je vhodné vybrať podlahu s ochrannou vrstvou 0,3 mm, vďaka čomu bude podlaha odolnejšia voči poškodeniu.