FILTROVÉ VÝROBKY
Filtry
Cenové rozpätie
EUR
EUR

Kuchynské digestory a odsávače pár

Ako fungujú kuchynské digestory a odsávače pár?

Kuchynské digestory a odsávače pár- kryt odsávača vzduchu nasáva vzduch z miestnosti, prechádza filtrom, na ktorom sa nečistoty usadzujú a "vracia" vzduch späť. Jeho úlohou je odstrániť pachy a nadmerné množstvo vlhkosti, ktoré vznikajú pri varení z miestnosti. Kryt odsávača môže byť použitý ako absorbér pachu alebo extraktor. Keďže absorbér pracuje v uzavretom okruhu - vzduch z kuchyne sa vyčistí, preteká cez filter, ktorý je v ňom inštalovaný a vracia sa do miestnosti. V prípade vývodu musí byť pripojený k oddelenej odťahovej rúre. Väčšina digestorov má obe tieto funkcie.

Účinnosť digestora závisí od účinnosti stanovenej v kubických metroch za hodinu a mala by byť aspoň šesťnásobok kapacity kuchyne. Príliš slabý prieťah nás nebude zbavovať vôní a príliš silný môže uhasiť plamene plynového sporáku.

Kuchynské digestory a odsávače pár aké typy poznáme?

Po základnom rozhodnutí, či chceme mať digestor alebo len odsávač pár, rozhoduje sa o veľkosti priestoru, ktorý môže byť pridelený tomuto zariadeniu a celkovému kuchynskému dekoru. Zariadenia sa dajú rozdeliť do nasledujúcich skupín:

Kuchynské digestory a odsávače pár pod skrinku sú pripevnené ku skrinkám a sú neoddeliteľnou súčasťou kuchynského nábytku, sú funkčné a pohodlné vzhľadom na malý priestor, ktorý zaberajú. Ich nevýhodou je zvyčajne slabý výkon.

Teleskopické vyťahovacie digestory namontované v nástenných skrinkách sú zvyčajne efektívnejšie. Ďalším prvkom konštrukcie tohto odsávača je pohyblivá "zásuvka", ktorej predĺženie spôsobuje automatické spustenie ventilátora a spustenie osvetlenia. Tento digestor je ideálny pre malú kuchyňu, hlavným mechanizmom digestora a absorpčným povrchom je spodná časť skrinky, v ktorej je možné ukladať kuchynské náradie alebo korenie.

Komínové digestory sú najjednoduchšie a najklasickejšie digestory na stenu, čiže sú pripevnené priamo na stenu. Sú veľmi účinné a relatívne lacné. Ich dlhý vertikálny komín zakrýva potrubie, ktoré prenáša znečistenie, do ventilačného komína. Typicky majú tieto kryty oceľovú úpravu a jednoduché geometrické tvary.

Ostrovčekové digestory je možné inštalovať kdekoľvek, zvyčajne uprostred kuchyne nad tzv. Ostrov, pri tejto inštalácií musia byť ventilačné a elektrické vedenia ukryté v zavesenom strope. Ostrovčekové digestory sa vyznačujú vysokou účinnosťou, spravidla sú tiež veľké, pretože sú zvyčajne inštalované vo väčších miestnostiach.