Výrobca: STAPAR
Kód: 8013949
Dostupnosť tovar je dostupný
Predpokladaná lehota dodania:
cca 5 pracovných dní
(klikni a vyzdvihni - cca 24 hodín)
(Rýchle odoslanie)
Pomaly rozpustné tablety STAPAR chlórová tableta zabezpečujú dlhodobú dezinfekciu vody v bazéne. Vďaka pomalému uvoľňovaniu aktívneho chlóru poskytujú potešenie z komfortu čistej vody. Účinok tabliet účinne chráni vodu pred znečisťujúcimi látkami, hubami a baktériami. STAPAR chlórová tableta je ľahko použiteľná a dozibilné. Forma prostriedku: tablety.
Spôsob použitia: Pred použitím STAPAR chlórovej tablety skontrolujte pH vody pomocou pH testu. Ak sa líši od 7,0 - 7,6, pH vody sa musí upraviť prípravkami STAPAR pH- a STAPAR pH +. Vždy je potrebné mať na pamäti, že STAPAR chlórová tableta sa používa večer po skončení kúpeľa. Je potrebné zvážiť kontrolu pH a aktívneho chlóru v bazéne vhodnými testami, pretože tieto parametre sa menia v závislosti od poveternostných podmienok a veľkého počtu kúpacích sa.
STAPAR chlórová tableta sa má používať každých 7 dní 1 až 2 tablety na 20 m³ vody v bazéne. Ak je vonkajšia teplota vyššia ako 25° C, používajte 2 tablety. Zodpovedajúce množstvo tabliet by sa malo umiestniť do nástavca alebo plováka a súčasne zapnúť obehové čerpadlo, ak je v súprave s bazénom. Na riadnu dezinfekciu sa majú použiť aj granuly STAPAR chlór v granuliach v dávke 100 g/10 m³. Obsah voľného chlóru vo vode musí byť v súlade s nariadením ministra zdravotníctva o kvalite vody určenej na použitie pre ľudí.
Vždy je dôležité mať na pamäti, že STAPAR chlórová tableta sa užíva večer po kúpeli. Je potrebné zvážiť kontrolu pH a aktívneho chlóru v bazéne vhodnými testami, pretože tieto parametre sa menia v závislosti od poveternostných podmienok a veľkého počtu kúpacích sa. STAPAR sa má užívať každých 7 dní 1 až 2 tablety s 20 m ³ vody v bazéne. Zodpovedajúci počet tabliet by sa mal umiestniť do nástavca alebo plováka a súčasne zapnúť obehové čerpadlo, ak je v súprave s bazénom. Na riadnu dezinfekciu sa majú použiť aj granuly STAPAR chlóru v dávke 100 g / 10 m ³. Obsah voľného chlóru vo vode musí byť v súlade s nariadením ministra zdravotníctva o kvalite vody určenej na ľudskú spotrebu.
Pozor: Tablety nikdy neaplikujte priamo do vody, dávkovanie je najvhodnejšie večer, keď sa nikto nekúpe.
Registračné číslo pre uvedenie biocídneho výrobku na trh: MZDR 36652/2021/OBP
H272 Môže zintenzívniť požiar, oxidačné činidlo.
H302 Po požití je škodlivý.
H319 Dráždi oči.
H335 Môže spôsobiť podráždenie dýchacích ciest.
H410 Veľmi toxický pre vodné organizmy, má dlhodobé účinky.
P210 Uchovávajte mimo dosahu zdrojov tepla, horúcich povrchov, zdrojov iskier, otvoreného ohňa a iných zdrojov vznietenia. Nefajčite.
P273 Zabráňte úniku do životného prostredia.
P301+P312 V PRÍPADE SPOLKNUTIA: Ak sa necítite dobre, vyhľadajte lekársku pomoc.
P305+P351+P338 V PRÍPADE ZASAŽENIA OČÍ: Opatrne vypláchnite niekoľko minút vodou. Ak máte, odstráňte kontaktné šošovky, ak ich možno ľahko odstrániť. Pokračujte v oplachovaní.
P501 Obsah / obal zlikvidujte do príslušne označených nádob v súlade s miestnymi požiadavkami.
UH031 Pri kontakte s kyselinami uvoľňuje toxické plyny.
NEBEZPEČENSTVO: CHRÁŇTE PRED DEŤMI!
Číslo šarže, dátum exspirácie: uvedené na obale.
CHRÁŇTE PRED DEŤMI!
Prvá pomoc:
Ak sa u Vás objavia znepokojujúce príznaky, poraďte sa so svojím lekárom. Pri kontakte s pokožkou: Odstráňte kontaminované oblečenie. Postihnutú pokožku umyte veľkým množstvom vody. Pred opätovným použitím oblečenie vyperte. Po zasiahnutí dýchacích ciest: Nechajte postihnutého na čerstvom vzduchu, poskytnite mu teplo a pokoj. Dodržiavajte všeobecné zásady bezpečnosti a hygieny. Pri práci nejedzte, nepite, nefajčite. Pred prerušením a po ukončení práce si dôkladne umyte ruky. Ukážte etiketu ošetrujúcemu lekárovi. V prípade vystavenia pôsobenia prachu z výrobku preveďte postihnutú osobu do dobre vetraného priestoru a vyhľadajte lekársku pomoc.
a) dýchacie cesty: okamžite odvedzte postihnutú osobu do dobre vetraného priestoru; umiestnite postihnutú osobu do pololežiacej polohy, uvoľnite oblečenie, uistite sa, že v ústach postihnutej osoby nie sú žiadne predmety alebo výtok, ktorý by bránil jej dýchaniu; v prípade, že postihnutá osoba nedýcha, uskutočnite umelé dýchanie; okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.
b) koža: odstráňte kontaminované oblečenie, umyte postihnutú kožu veľkým množstvom vody: nepoužívajte žiadne rozpúšťadlá alebo riedidlá na umývanie kože; v prípade znepokojujúcich príznakov sa poraďte s lekárom
c) oči: postihnuté oči opláchnite s otvorenými viečkami prúdom tečúcej vody počas 10 - 15 minút; vyhnite sa silnému prúdu vody, ktorý by mohol spôsobiť riziko poškodenia rohovky; pred konzultáciou s lekárom nepoužívajte žiadne očné tekutiny alebo masti; ak poškodený používa kontaktné šošovky, ak je to možné, vyberte ich; ihneď vyhľadajte lekársku pomoc.
d) tráviaci trakt: ústa vypláchnite veľkým množstvom tečúcej vody, nevyvolávajte vracanie; ak je postihnutý pri vedomí, podávajte vodu v malom množstve; ak je v bezvedomí, nepodávajte nič do úst; ihneď vyhľadajte lekársku pomoc.
Niežiadúce účinky: Prostriedok môže spôsobiť podráždenie dýchacích ciest inhaláciou (kýchanie, kašeľ). Riziko straty zraku. Prehĺtanie môže spôsobiť popáleniny úst, pažeráka a žalúdka.
Môžete sa kúpať po 12 hodinách od dezinfekcie, napr. dezinfikovať večer, kúpať sa ráno. Uchovávajte len v pôvodnom hermeticky uzavretom obale, v suchej, chladnej a dobre vetranej miestnosti. Neuchovávajte spolu s potravinami a krmivami pre zvieratá. Chráňte pred otvoreným ohňom, horúcimi povrchmi a zdrojmi vznietenia. Informácie o každom konkrétnom environmentálnom nebezpečenstve: Do podzemnej vody, kanalizácie, odpadových vôd alebo pôdy nesmie preniknúť veľké množstvo prípravku
Ako sa starať o bazénovú vodu? Stiahnite si príručku
Šírka: 0.42 m
Dĺžka: 0.22 m
Hmotnosť : 0.15 kg
Množstvo: 1 ks
Z čoho urobiť plné zábradlie na schody?
Schodisko je architektonický prvok, ktorý navzájom spája dve podlažia a umožňuje voľnú komunikáciu medzi týmito podlažiami. Pre bezpečnosť, ako aj pre zvýšenie estetiky sú pri schodoch umiestnené balustrády a zábradlia.
Jarné upratovanie v záhrade – kde začať?
Jarné upratovanie záhrady je nielen nevyhnutnosťou, ale aj výbornou príležitosťou, ako priestor osviežiť a pripraviť na nadchádzajúcu sezónu. Koniec marca, kalendárny začiatok jari, je obdobím, kedy okolie po zimnej prestávke ožíva.
Ako sa zbaviť buriny medzi dlažbou?
Odstraňovanie buriny z dlažieb je častým problémom mnohých ľudí, ktorým záleží na estetike ich príjazdových ciest, chodníkov či terás. Burina sa môže objaviť všade, kde je prístup na pozemok a vhodné podmienky na pestovanie, a dlažobné kocky nie sú výnimk