FILTROVÉ VÝROBKY
Filtry
Cenové rozpätie
EUR
EUR
Typ sortimentu
Kolekcia
Výška [cm]
Dĺžka [cm]
Šírka (cm)

Stoly a stolíky do obývačky

1  2    
Stôl Endo DT-1716 Grey

Stôl Endo DT-1716 Grey

250,00 EUR / ks
Stôl Endo DT-1716 White

Stôl Endo DT-1716 White

250,00 EUR / ks
1  2    

Aké stoly a stolíky do obývačky a do jedálne?

Stoly a stolíky do obývačky a do jedálne je ústredným miestom v domácnosti, okolo ktorého sa točí rodinný život. A pre každého člena domácnosti môže vykonávať aj odlišnú funkciu okrem základnej. Stôl v obývacej izbe je pohodlným miestom na jedlo, stretnutie s priateľmi, ako aj pre každodennú prácu, domácu prácu a mnoho ďalších aktivít. Niet divu, že výber správneho stola je tak dôležitý.

Ponuka stolov v obchode Merkury Market je rôznorodá. Nájdete tu nábytok v rôznych farbách a veľkostiach, vyrobený z rôznych materiálov, s rôznym tvarom a estetikou. Prvým rozhodnutím, ktoré musíme urobiť, je vybrať správny tvar stola.

Stoly a stolíky do obývačky - online Merkury Market

Stoly a stolíky do obývačky? Tvar je dôležitý!

Tradičný obdĺžnikový stôl je najpohodlnejší, bude fungovať dobre v takmer každej obývacej izbe. Obdĺžnikový stôl môže byť veľmi malý, stredný alebo veľký. Ak obývacia izba nie je obzvlášť priestranná, stojí za to dosiahnuť rozložiteľný model, ktorý sa dá rozvinúť iba počas veľkých osláv.

Štvorcový stôl je dobrou voľbou pre malé miestnosti, vhodnou voľbou je rozťahovateľný model.

Okrúhly stôl je zaujímavou alternatívou pre obdĺžnikové a štvorcové stoly. V malých miestnostiach je vhodnejší okrúhly alebo oválny stôl. Oba modely nemajú ostré rohy. Ich výhodou je, že všetci členovia domácnosti majú lepší kontakt.

Pohodlný priestor

Pri výbere stola stojí za zmienku, že každý, kto by sedel vedľa neho, by mal mať k dispozícii približne 60 cm široký priestor a stolička musí stáť aspoň 60 cm od steny alebo iného nábytku. Aby sa hostia aj členovia domácnosti cítili dobre. Pred konečnou voľbou dbajte na to, či je pracovná doska pevná a odolná voči poškodeniu. Často krát bývajú tieto menšie stolíky prispôsobené tak, aby spolu pasovali z nábytkom, pri ktorom budú stáť. Napríklad spodná časť zabehne pod sedačku, tak že odkladacia plocha je maximálne blízko pri sedačke a výška zodpovedá potrebám sediaceho. Pri sedení dobre vidíme na plochu a pohodlne si obsluhujeme odložené veci.