FILTROVÉ VÝROBKY
Filtry
Cenové rozpätie
EUR
EUR
Šírka (cm)
Výška [cm]
Hĺbka (cm)
Poťahová látka
Farba
viac
Typ sortimentu
Kolekcia
viac

Nábytok do kancelárie

1    3  4  5    8
MOBI MO-13 POLIČKA

MOBI MO-13 POLIČKA

41,00 EUR / ks
Písací stôl  DSB 02

Písací stôl DSB 02...

69,00 EUR / ks
PÍSACÍ STÔL ZONDA Z05

PÍSACÍ STÔL ZONDA Z05

79,00 EUR / ks
SYS. PLANET  POLICE  PL11

SYS. PLANET POLICE PL11

49,00 EUR / ks
SYS. PLANET  POLICE  PL13

SYS. PLANET POLICE PL13

39,00 EUR / ks
Písací stôl Benek venge

Písací stôl Benek venge

129,00 EUR / ks
1    3  4  5    8

Nábytok do kancelárie

Či už sa jedná o kancelársky priestor alebo domácu kanceláriu, základom je vhodne vybraný nábytok do kancelárie, ktorý uspokojí všetky naše potreby a umožní realizáciu úloh. Najvhodnejším riešením je samozrejme možnosť zorganizovať štúdio alebo miesto na prácu s klasickým, širokým stolom s pohodlným kreslom prispôsobeným našim potrebám. V kancelárskych priestoroch bude užitočná kancelárska skriňa, regály alebo police. Osvetlenie tiež zohráva dôležitú úlohu - stolová lampa a podlahové svietidlo prinesie nielen viac svetla do miestnosti, ale tiež vyzdobí interiér kancelárie.

Ako si vybrať stôl a stoličku?

Pokiaľ ide o veľkosť pracovnej plochy, najprv upravíme miesto, ktoré máme k dispozícii. Pamätajte však, že nie vždy väčší stôl, tým lepšie pohodlie práce. Je to aj rozsah našich rúk, ktorý definuje jeho rozmery - v prípade dospelých je asi 80 cm, čo vedie k populárnemu rozmeru stola 80x180 cm. Vďaka tejto veľkosti nábytku nebudete musieť vstať z kresla, aby ste dosiahli na čokoľvek.

Kreslo by malo byť primárne ergonomické, to znamená prispôsobené fyzickým a duševným charakteristikám osoby, ktorá ho používa. V prípade stoličiek ide hlavne o rozmery prispôsobené výške a hmotnosti. Je veľmi dôležité, aby pri sedení na stoličke:

  • chrbtica bola podopretá od bedier po lopatky,

  • nohy spočívali voľne a plocho na podlahe,

  • okraj sedadla netlačil na stehná,

  • medzi doskou stola a horným povrchom stehien bol dostatok voľného priestoru na nohy.

Z vyššie uvedených zásad vyplýva, že najdôležitejšia je výška kresla a možnosť jej nastavenia, ako aj veľkosť sedadla a operadla.

Farba má význam

Pri zariaďovaní kancelárie nezabudnite, že jej dizajn uľahčuje koncentráciu a dodáva energiu. V miestnosti určenej na intelektuálnu prácu je lepšie vyhnúť sa intenzívnym, silným farbám, ktoré by mohli odvrátiť vašu pozornosť. V kancelárii budú najlepšie fungovať pokojné, tlmené farby, ako je béžová, sivomodrá a odtiene sivej.

V predajniach Merkury Market nájdete kancelárske stoličky a kreslá, ako aj regály, skrine a police dostupné v rôznych farbách, vďaka čomu si môžete jednoducho vybrať všetky potrebné prvky zariadenia na jednom mieste. Je tiež potrebné maľovať steny v jednotnej farbe, uľahčí to koncentráciu a umožní vám zamerať sa na povinnosti!