FILTROVÉ VÝROBKY
Filtry
Cenové rozpätie
EUR
EUR
Hrúbka (cm)
Šírka (cm)
Hĺbka (cm)

Kuchynské dosky

1  2    
1  2    

Kuchynské dosky - priateľ na mnoho rokov 

Kuchynské dosky dodávajú kuchyni správny charakter a záleží na tom, ako to bude vyzerať. Kuchynské dosky je vždy veľmi ťažké vybrať. Existuje veľa rôznych druhov dostupných na trhu, aby ste si vybrali to najlepšie, pozrite sa na ich typy.

Kuchynské dosky  online Merkury Market

  • Drevená je vhodná do každej kuchyne, môže byť vyrobená z pevných dosiek, alebo vrstveného dreva, ktoré je odolnejšie, nepraská a nedeformuje sa ako pevná doska. Funkčnosť drevenej dosky spočíva v skutočnosti, že s náležitou starostlivosťou nám pomôže mnoho rokov.
  • Keramické povrchy sú rôzne keramické dlaždice, pretože výber dlaždíc, ktorý môžeme urobiť, je veľmi veľký. sú odolné proti poškriabaniu a vysokým teplotám. Nevýhodou je, že sa často prelomia, takže je vždy lepšie kupovať viac balenia dlaždíc.
  • Vrstvená doska je vyrobená z drevotriesky a na ňu sa nanáša viac ako tucet vrstiev papiera. Výber vzoru, ktorý bude na vrchnej vrstve, patrí nám. Vrstvené dosky sú určite najlacnejšie, ale zároveň trvalé, a preto sú často vybrané kupujúcimi. Výhodou je aj veľký výber farieb a vzorov.
  • Doska z kameňa je veľmi drahá, ale je odolná proti poškriabaniu a vysokým teplotám. Kamene odporúčané pre kuchynské dosky sú žula, porfýr a čadič, pretože sú odolné voči zafarbeniu. Môžete sa tiež rozhodnúť pre pracovnú dosku z mramoru alebo travertínu, ale takéto dosky vyžadujú špeciálnu ochranu proti škvrnám a absorpcii vody.
  • Kompozitné doska je spoľahlivá, odolná podobne ako mramor. Doska nie je odolná voči teplotám nad 180 - 190 °. Pri výbere kompozitnej dosky stojí za výber svetlejšia farba, kde sú stopy použitia menej viditeľné.
  • Kovová doska je vyrobená z kyselinovzdornej ocele alebo hliníka. Má lesklý povrch, ktorý je odolný voči vysokým teplotám, ale je veľmi ľahké ju poškriabať alebo deformovať.

Moderné sklenené kuchynské dosky sa čoraz viac objavujú aj v moderných kuchyniach. Dosky z tvrdeného skla sú odolné a účinné. Vyzerajú skvele v minimalistických kuchyniach.

Ak zariaďujete alebo renovujete svoju kuchyňu, pozývame vás do predajní Merkury Market, ktorý ponúka veľký výber dosiek za výhodné ceny.