Spôsob na malú kuchyňu. Praktické rady, ktoré robia zázraky

16.01.2019

Je nejaká šanca zachrániť tento vzťah? Samozrejme, áno! Skontrolujte, ako ľahko sa vyrovnať s malou kuchyňou a usporiadať to s veľkým účinkom!
Tu sú najdôležitejšie tipy:

  • V malej kuchyni by ste mali staviť na svetlé (biele alebo béžové) lesklé skrinky.
  • Závesy, organizátory a pomocné police vám pomôžu usporiadať kuchynské doplnky.
  • Usporiadanie malej kuchyne by malo byť založené na presnosti.
  • Kuchynský nábytok bohatý na zásuvky uľahčuje fungovanie v malej kuchyni.
  • Otvorenie kuchyne do jedálne alebo obývačky úplne zmení svoju perspektívu.
  • Menšie zmeny určitých prvkov zvýšia pole pôsobenia.

 

Pravidlo číslo 1 - Svetlý nábytok je kľúčom do srdca malej kuchyne

 

Kuchyne malých rozmerov sú najlepšie, ak sú sprevádzané nábytkom so svetlými a lesklými priečkami. To všetko kvôli špecifikácii svetelných odtieňov, ktoré zväčšujú miestnosť viac ako je v skutočnosti. V tomto prípade je účinok tiež posilnený hladkými a lesklými riešeniami, ktoré navyše odrážajú svetlo a tým zvyšujú dojem priestoru. Svetlé a žiarivé odtiene nie sú koncom prekvapení. Vynikajúca metóda, vďaka ktorej získavame efekt zväčšenia priestoru, sú tiež zasklené a nasvietenie zvnútra skriniek.

 

Pravidlo číslo 2 - Chytré vbudovanie sú základom

Existujú dva typy ľudí. Niektorí preferujú skladovanie kuchynského príslušenstva na vrchole, zatiaľ čo iní dávajú prednosť tomu, aby všetko skryli. Pre ľudí, ktorí sa necítia pohodlne zobrazovať svoje veci v kuchyni, skvelým riešením sú všetky druhy košov, organizátorov a vešiakov, ktoré umožnia správne usporiadanie príslušenstva. V tomto prípade je veľmi dôležité vybrať správnu budovu. "Stena skriniek" až do stropu, je najlepším rozhodnutím pre tých, ktorí chcú skrývať riad, hrnce a všetky druhy potravinárskych výrobkov.

 

Pravidlo číslo 3 - Použite každý minimeter priestoru
 

V malých miestnostiach sa počíta každý minimeter, preto je potrebné všetko starostlivo zvážiť a premyslieť. Tu nemôže byť žiadna chyba, ktorej dôsledkom môžu byť prázdne uhly a medzery medzi nábytkom. Vedeli ste zvládnuť viac miesta, než ste očakávali? Perfektne! V takom prípade môžete urobiť malú komoru v jednom z regálov!

 

Pravidlo číslo 4 - Diabol je v detailoch a úspech malej kuchyne v zásuvkách
 

Skvelým riešením pre všetky potreby a kuchynské príslušenstvo je výber nábytku so zásuvkami. Zásuvky sú rozumnou voľbou, ktorá vám umožní oddeliť kuchynské prvky. Okrem toho to bude mať vplyv aj na pohodlie používania nábytku, pretože zásuvky budú jednoduchšie pri hľadaní konkrétnych vecí.

 

Pravidlo číslo 5 - Pozrite sa širšie a urobte nemožné


 

Malá je krásna, ale čo keď môžete trochu rozšíriť svoje obzory? V poslednej dobe je veľmi módne riešenie kuchyne otvorené pre obývaciu izbu a jedáleň. Toto vymazanie hranice medzi dvoma susednými miestnosťami je skvelý spôsob, ako výrazne zväčšiť priestor kuchyne. Hoci tieto aktivity nemôžu fyzicky ovplyvniť veľkosť svojho vývoja, úplne zmení dojem kuchyne.

 

Pravidlo číslo 6 - Odstúpenie od nepotrebných prvkov sa vyplatí
 

Jednoduché a minimalistické riešenia majú tendenciu byť efektívnejšie než pôsobivé akcie s dychtivosťou. Sú vaše očakávania úplne odlišné od reality? Vysnívaný nábytok sa nechce zmestiť? V takom prípade sa zrieknite nepotrebných prvkov alebo ich nahraďte menšími. Takýmto spôsobom myslenia stačí nahradiť dvojkomorový drez s trochu menšou verziou. Bude tiež výhodné vzdať sa elektrickej dosky so štyrmi horákmi. Moderné kuchyne už dávno vynechali z takýchto riešení a vyzerajú oveľa lepšie v spoločnosti s dvojitým horákom.

 

Pravidlo číslo 7 - Postupujte podľa všetkých vyššie uvedených pravidiel


 

A na konci - zhrnutie. Usporiadanie malej kuchyne je tvrdý orech, ale so správnym plánovaním budete určite úspešný! Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať vyššie uvedené pravidlá s trochou vlastnej tvorivosti a ... pripravené! Ako môžete vidieť, môže byť váš vzťah s malou kuchyňou uložený. Jediné, čo musíte urobiť, je chcieť!

Späť