FILTROVÉ VÝROBKY
Filtry
Cenové rozpätie
EUR
EUR
Tvrdené sklo
Farba skla
Tvar
Dĺžka [cm]
Šírka (cm)
Druh profilov

Sprchové kúty

1  2  3    
Sprchový kút Xena 80x100x195

Sprchový kút Xena 80x100x195...

299,00 EUR / ks
Novinka
Sprchový kút Maja 90x90x190

Sprchový kút Maja 90x90x190

339,90 EUR / ks 369,00 EUR / ks
Akcia
Novinka
Štvrťkruhový Sprchový kút A1900 90/185 Grafit

Štvrťkruhový Sprchový kút A1900 90/185 Grafit

89,90 EUR / ks 119,90 EUR / ks
Akcia
1  2  3    

Sprchovacie kútySprchové kúty - online Merkury Market

Moderné a elegantné sprchovacie kúty od Merkury Market. Jednou z najdôležitejších otázok je určiť miesto, kde má kút stáť. Miesto inštalácie určuje aký typ kútu má byt zvolený, aby fungoval najlepšie v danom kúpeľnovom usporiadaní. Sieť predajní Merkury Market ponúka:

  • Rohový kút - je najobľúbenejší model, ktorý funguje dobre v malých kúpeľniach. Kút je nainčtalovaný k dvom stenám. V dôsledku toho je montáž kútu ľahšia. Rohová kút môže mať pôdorys štvorca, obdĺžnika, päťuholníka, štvrťkruhu alebo oválnu
  • Asymetrický kút - je rohová kút, ktorého jedná strana je dlhšia ako druhá.
  • Nástenný kút - kút je pripevneny len k jednej stene, vďaka čomu poskytuje väčšiu voľnosť usporiadania, môže mať polkruhový tvar alebo okrúhly tvar.
  • Vstavaný kút - ako to naznačuje názov, takýto kút sa nachádza vo výklenku a je vybavená iba sprchovými dverami.
  •  Voľne stojací kút - navrhnutý predovšetkým pre veľké kúpeľne, kde rozpočet nehrá veľkú úlohu. Voľne stojací kút je charakteristický vysokou cenou, ale zároveň je vyrobený z veľmi kvalitných materiálov. Má okrúhly tvar a môže stáť kdekoľvek v kúpeľni - jeho obmedzenie sa týka iba napojenia na vodovodnú a kanalizačnú sieť.
  •  Kút s hydromasážou - tieto kúty sú vybavené hydromasážnymi hlavicami, vodnými tryskami alebo masážnymi prostriedkami na nohy. K dispozícii sú tiež verzie s dažďovou sprchou zabudovanou do stropu s ventilátorom, ovládacím panelom a podsvietením.

Sprchovacie kúty tri typy konštrukcie

Prvým z nich sú profilové kúty, ktoré sa vyznačujú pomerne nízkou cenou a súčasne veľkým výberom modelov. Profily sa zvyčajne vyrábajú z hliníka.

Druhým typom sú bezrámové kabíny, zvyčajne sú inštalované vo veľkých kúpeľniach a sú vyrobené z vysoko kvalitného skla a ocele. Vyznačujú sa moderným vzhľadom.

Tretím typom sú sklenené kúty, ktoré sú vyrobené z veľkých sklenených tabúľ. Takéto kabíny sa hodia do každého moderného interiéru.

Sprchovacie kúty pre každého

Predajne Merkury Market ponúkajú mnoho modelov sprchovacích kabín vhodné pre každý rozpočet. Cena sprchového kútu závisí od z materiálu, z ktorého boli vyrobené steny. Drahšie sú kúty zo skla, ktoré sú veľmi trvanlivé, odolné voči poškriabaniu a nárazom. Avšak plastové sprchové kabíny majú nižšiu cenu a sú žiadané kvôli ľahkej konštrukcii. Cena sprchového kúta závisí aj od profilov a závesov použitých vo dverách. Okrem ceny kútu by ste mali myslieť aj na náklady spojené s montážou. Väčšinou sa kúty montujú na sprchovú vaničku, ktorú taktiež treba zarátač do rozpočtu. Čoraz častejšie sa však začínajú kúty montovať priamo na podlahu, toto riešenie je vhodné z hľadiska vizuálnej príťažlivosti a jednoduchšieho udržiavania. V tomto prípade je potrebné rozhodnúť o type odtoku: či ide o bodový odtok alebo lineárny odtok.