Doplnky do vchodových dverí

12.10.2011

Všeobecne je na trhu široký výber všetkého druhu doplnkov k dverám. Rôznia sa medzi sebou nie len technicky, ale aj štýlom.  Výzor bežných, obyčajných dverí môžme zmeniť, ak zvolíme doplnky podľa vlastnej predstavy a tepla domova. Hlavný prvok, ktorý určuje Vaše predstavy, je prah. Je k dispozícii v rôznych typoch líšiacich sa výškou, farbou a druhom materiálu, z ktorého boli vyrobené. Výber správneho prahu je veľmi dôležitý, pretože má vplyv na ich funkčnosť a tesnosť.
 Veľmi dôležitým prvkom, ktorý našim dverám dodá neopakovateľný charakter, je kľučka. Vhodne zvolená jednoducho vytvorí vzhľad našich dverí. Vďaka nej môžeme dať dverám moderný vzhľad, alebo zvýrazniť ich tradičný charakter. Elegantným doplnkom je klopadlo, ktoré pri správnom doladení vytvorí s kľučkou efektný doplnok dverí.
 Vchodové dvere môže ozdobiť aj praktická schránka na listy. Jej charakter musí ladiť s dverami. V modernom štýle bude schránka z vnútra, vďaka ktorej  môžete preberať poštu bez vyjdenia z obydlia, ale tradičný charakter vchodových dverí  dokreslí aj ozdobná schránka vonkajšia.
 Pri výbere doplnkov príslušenstva pre dvere zvažujte tie súčasti, ktoré naše dvere plne zfunkčnia. Takýmto doplnkom je priezor,  s ktorým bez toho, aby ste vyšli z obydlia, môžete overiť, kto je na druhej strane dverí. Podstatne to zvýši bezpečnosť bývajúcich. Dokonale sa správa aj odrazník, ktorý chráni dvere a stenu pred poškodením. 

Späť