Ako si vybrať kúpeľňové dvere?

20.12.2011

Veľmi dôležitý je výber kúpeľňových dverí pre bezpečnosť užívajúcich kúpeľňu. Dobrým riešením sú dvere, ktoré spájajú kvalitu funkčnosti a estetiky. Správne zvolené dvere by mali zapadnúť do celého uspriadania kúpeľne a chodby.

Kúpeľňové dvere sa musia otvárať smerom von z nej. Musia zabezpečovať dostatočné vetranie kúpeľne. Priebežné a voľné prúdenie vzduchu je dôležité najmä pre časté pôsobenie vlhkosti a prevádzky rôzneho druhu plynových kotlov, ktoré sú často zdrojom tragických udalostí. Pre správne zabezpečenie vetrania namontujte na dvere vetracie mriežky v spodnej časti. Praktickým riešením je aj orezanie spodnej časti dverí v správnej výške, aby bol dostatočný priestor pre voľný prietok vzduchu.
 
Kúpeľňové dvere musia byť vybavené zámkom. Poskytne tak užívateľom pocit bezpečia a intimity. Najlepším riešením je zámok, ktorý v havarijnej situácii možno otvoriť zvonka. 
 
Pri kúpe dverí musíme zvažovať množstvo svetla v kúpeľni. Ak má kúpeľňa okno, vtedy môžu byť dvere plné, ak je však kúpeľňa závislá len na umelom svetle, použite presklenené dvere. Vo veľkej miere rozjasní priestor. Mliečne alebo matné sklo v dverách je nepriehľadné a umocňuje pocit  súkromia v kúpeľni.
 
Späť