FILTROVÉ VÝROBKY
Filtry
Cenové rozpätie
EUR
EUR
FAREBNÁ ŠKÁLA
Hrúbka (mm)
V- špára
Kolekcia
viac

Laminátové podlahy

1    3  4  5    6
Laminátová podlaha 4V dub rodos 8mm AC4 34074 SQ

Laminátová podlaha 4V dub rodos 8mm AC4 34074 SQ

8,99 EUR 9,99 EUR
Akcia
Novinka
1    3  4  5    6

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy sú vynikajúcou voľbou, ak hodnotíte dobrú kvalitu za prijateľnú cenu. Pri kúpe na prevádzkach Merkury Market alebo pri nakupovaní online najprv nezabudnite prispôsobiť typ podlahy jej účelu. Jednotlivé typy podláh sa líšia vzhľadom, farbou, textúrou, hrúbkou, kvalitou spracovania a trvanlivosťou materiálu. Správna voľba podlahy Vám zaručí maximálnu spokojnosť s nákupom a dokonalý efekt po dlhú dobu.

Podlahy na špeciálne účely

V súčasnej dobe sú na trhu podlahy, ktorých jadro je vyrobené z impregnovaného HDF.  Hrany sú chránené vhodnými prípravkami alebo voskom odolným na vlhkosť, vďaka čomu sú vhodné aj do kuchýň, kúpeľne alebo chodby. Z hľadiska odolnosti voči poškriabaniu, pohybom nábytku alebo chôdze v topánkach sú laminátové podlahy rozhodne odolnejšie ako drevené podlahy. Pri nákupe stojí za pozornosť hrúbka dosák a trieda oderu. Laminátové podlahy majú obvykle hrúbku 6 až 12 mm. Čím je doska hrubšia, tým je stabilnejšia a odolnejšia voči všetkým deformáciám. Odborníci však odporúčajú kupovať podlahy hrubšie ako 7 mm, pretože ich kvalita je oveľa vyššia. Pri výbere podlahy do chodby, predsiene a detskej izby stojí za to investovať do podláh s vysokou odolnosťou proti oderu. Vďaka čomu si podlaha bude dlho udržiavať dobrý vzhľad.

Na podlahové kúrenie

Do izieb s podlahovým vykurovaním sú navrhnuté veľmi kvalitné podlahy, odolné voči zmenám teploty a vlhkosti. Všetky zmeny týchto parametrov spôsobia ich praskanie. Podlahy, ktoré sú určené na podlahové vykurovanie, majú na obale informácie poskytnuté výrobcom. Je však tiež dobré požiadať predávajúceho o typ podlahového vykurovania, na ktorom môžu byť uložené. Väčšina výrobcov laminátových podláh odporúča, že by sa mali používať iba na inštalovanom teplovodnom kúrení. Existujú aj také, ktoré sú vhodné aj na podlahy s elektrickým ohrevom.

Trieda oteruvzdornosti

Podlahy všetkých výrobcov sú podrobené rovnakým skúškam, ktoré určujú stupeň odolnosti podlahy pred opotrebovaním. Je definovaná ako jedna z piatich tried: AC1, AC2, AC3, AC4 a AC5. Čím vyššia je trieda abrazivity, tým lepšie. V domácnostiach sú dostatočné podlahy s triedou oderu AC3, ktoré sú vhodné do spálni. AC4 je optimálna voľba pre kuchyňu, chodbu, detskú izbu a obývaciu izbu.

Široká škála možností

Pri hľadaní laminátových podláh, narazíme na tisíce vzorov a farieb. Laminátové podlahy môžu napodobňovať akýkoľvek typ podlahy. Od tradičného dreva (dub, borovica, hrab) až po exotické drevo a dokonca aj terakotu a kameň. Podlahy z vyššieho cenového rozpätia môžu napodobňovať elegantné podlahy z drahých drevín a staré klasické tanečné podlahy. Vašu voľbu obmedzuje iba rozpočet, ktorý môžete minúť na nákup.