Newsletter

 
 

Hlavná stránka

Tipy profesionálov

Výber vnútorných žalúzií

20.10.2011

Vnútorné žalúzia okrem plnenia čisto praktickej funkcie, sú aj elegantným doplnkom nášho okna. Na trhu sa môžete stretnúť so širokou škálu vzorov a farieb. V súčasnej dobe módnymi sú silné, živé farby, ale tónované odtiene majú aj celý rad svojich nasledovníkov.
 Pri nákupe by ste mali venovať pozornosť výzdobe príbytku, a to najmä farbe okenných rámov, farby stien a štýl interiéru. Pri rozhodovaní o príslušnej farbe by ste mali zvážiť množstvo svetla vstupujúceho do miestnosti. Pri oknách na južnej a na západnej strane využijeme  neutrálne farby, ak nás oslňujú intenzívnym svetlom a pri oknách orientovaných na východ a sever  môžeme  využiť silnejšie farby, ktoré oteplia náš príbytok.
 Ďalším krokom je výber materiálu. Hrubšie a tmavšie žalúzie zachycujú viac svetla a tenké, svetlé farby zabezpečia, že náš príbytok bude svetlejší. Časť látky je potiahnutý tenkou vrstvou gumy. Potom čo zatiahnete takúto žalúziu, v miestnosti sa zotmie. Pri tomto type je treba si uvedomiť, že v období intenzívneho slnečného žiarenia a vysokých teplotách sa môžu vysunúť  z uchopenia.
Pred výberom konkrétneho modelu zvažujme, že žalúzie budú plniť nielen funkciu ako ochrannú, ale aj dekoratívnu, takže by ste mali starostlivo zvážiť tú správnu voľbu.
 Väčšina z žalúzií sú tradičnými v širokej škále farieb a vzorov. Tienia celú plochu okna. Sú namontované na stenu alebo strop, záleží na situácii.
 Ďalším typom sú rímske žalúzie. Skvelá forma dekorácie. Veľmi pekne pôsobia v modernom interiéri. Tieto žalúzie, zaťahujúc ich smerom hore sa usporiadajú do paralelných záhybov a po ich rozložení je materiál rovný.
 Veľmi efektívnym riešením sú kaskádové rolety. Sú to benátske a viedenské žalúzie.  Tieto  žalúzie sú zvíjané buď zvisle alebo vodorovne po celej svojej dĺžke,  čo pôsobí veľmi našuchorene a tento efekt pôsobí aj po ich rozvinutí.
 Spustené viedenské žalúzie vytvárajú záhyby a zatiahnuté tiež vyzerajú veľmi efektne. Kaskádové rolety sú ideálne pre štýlové a elegantné interiéri.
 Ďalším bežným druhom sú bambusové žalúzie. Svojím vzhľadom pripomínajú rohožku a dopĺňajú moderný interiér v ekologickom štýle.
 Dobrým riešením sú tiež mini žalúzie, ktoré sa montujú priamo na rám okna, takže materiál priľne ku sklu. Vďaka tomuto riešeniu môžeme získať lepší účinok zatemnenia. 

Vyberte si svoj obchod

Vyberte si svoj obchod

 
Newsletter

Newsletter

 
 
Správy

Naša ponuka

Otváracie hodiny v dňoch 29.08.2017 a 01.09.2017

21.08.2017

Nový reklamný špeciálny leták - august

14.08.2017

Splátky 0%!

01.08.2017

Špeciálna ponuka on-line

All rights reserved © 2011 Merkury Market