Newsletter

 
 

Hlavná stránka

Tipy profesionálov

Výmena škár v kúpeľni za elastické

05.10.2011

Silikónové spoje tvoria veľmi tesné a flexiblné vyplnenia, zabezpečujúce medzery medzi obkladmi a sanitárnymi zariadeniami ako sú vane, sprchovacie kabíny alebo umývadlá. Pod vplyvom vlhkosti sa časom prejavujú na spojoch stopy plesní, ktoré sa často odstraňujú pomocou špeciálnych prostriedkov. V niektorých prípadoch je tento spôsob málo účinný, preto je potrebné nahradiť silikónové škáry.
 Na samom začiatku odstránime staré spoje. Je možné odstrániť ich ostrým nožom, alebo použíť špeciálnu škrabku na škáry. Na zvyšky je možné použiť špeciálnu tekutinu, ktorá uľahčí ich odstránenie. Pri odstraňovaní silikónu musíme byť veľmi opatrní, aby nedošlo k poškodeniu dlaždíc alebo zariadenia.
Zvyšky je potrebné dôkladne očistiť od usadenín, potom dôkladne odmastiť. Umývadlo alebo srchovací kút je potrebné zabezpečiť maliarskou páskou, aby bol chránený pred znečistením. Po ich zabezpečení môžme pokračovať v práci.
Silikón vytláčame rovnomerne, najlepšie jedným ťahom. Škáru formujeme palcom alebo špeciálnou  stierkou. Vhodný tvar získame rovnomerným tlakom a odstraňovaním prebytočného silikónu. Po odstránení ochrannej pásky znova prejdeme jednosmerným pohybom škáry silikónom  dotláčajúc okraje.

Vyberte si svoj obchod

Vyberte si svoj obchod

 
Newsletter

Newsletter

 
 
Správy

Naša ponuka

Otváracie hodiny v dňoch 01.05.2017 a 08.05.2017

28.04.2017

Nový reklamný leták - máj

27.04.2017

Nový reklamný leták - apríl

31.03.2017

Špeciálna ponuka on-line

All rights reserved © 2011 Merkury Market